Home Sport Sport XXI Mistrzostwa Śląska strażaków w piłce halowej
XXI Mistrzostwa Śląska strażaków w piłce halowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez mł. kpt. Krzysztof Ograbek
sobota, 12 października 2013 10:30

W dniach 9-10 października w hali sportowej MOSiR w Zabrzu odbyły się XXI  Mistrzostwa Śląska strażaków w piłce halowej o Puchar Śląskiego Komendanta  Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach. W mistrzostwach brało udział 18 drużyn podzielonych na 4 grupy.

Reprezentacja KP PSP Wodzisław Śląski grała w grupie z KM PSP Zabrze, KM PSP Częstochowa, KP PSP Bielsko - Biała.

Wyniki poszczególnych spotkań prezentują się następująco:

KP PSP Wodzisław Śląski - KP PSP Zabrze  0:0
KP PSP Wodzisław Śląski - KM PSP Bielsko-Biała 10:0
KP PSP Wodzisław Śląski - KM PSP Częstochowa  5:0

W drugim dniu zawodów w ćwierćfinale drużyna z Wodzisławia Śląskiego pokonała KP PSP Żywiec 3:2. W meczu półfinałowym nasi zawodnicy pokonali KM PSP Rybnik 3:1. Natomiast w finale po widowiskowym meczu reprezentacja KP PSP Wodzisław Śl. przegrała z drużyną KM PSP Gliwice 1:2.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
I    KM PSP Gliwice
II   KP PSP Wodzisław Śląski
III  KM PSP Rybnik
IV  KM PSP Jastrzębie Zdrój

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Artur Mickiewicz z KM PSP Zabrze. Najlepszym bramkarzem Łukasz Groszek z KM PSP Gliwice , a królem strzelców został Artur Zygarski z KM PSP Świętochłowice.

Puchary i nagrody wręczał naczelnik wydziału szkolenia i sportu st. bryg. mgr inż. Winicjusz Jarczyk.

W skład drużyny z KP PSP Wodzisław Śląski weszli: Adam Jachimowicz, Wojciech Dzierżenga, Robert Żbikowski, Rafał Obara, Szymon Burek, Tomasz Starowicz, Adam Burek,  Sławomir Śliwa,  Tomasz Kamczyk, Krzysztof Masarczyk. Trenerem drużyny był Piotr Brachmański natomiast kierownikiem   Krzysztof Ograbek.

Poprawiony: poniedziałek, 21 października 2013 08:44