Home
Podsumowanie ćwiczeń na autostradzie A1 PDF Drukuj Email
Wpisany przez mł. bryg. mgr inż. Jacek Filas   
sobota, 23 listopada 2013 14:01

19 listopada 2013 roku w siedzibie tutejszej Komendy odbyło się spotkanie z udziałem polskich oraz czeskich strażaków podsumowujące wcześniejsze ćwiczenia na autostradzie.

 

 

Na czele funkcjonariuszy strony polskiej stanął Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej st. kpt. Marek Misiura. Delegacja czeskich strażaków znajdowała się pod przewodnictwem Dyrektora HZS Karwina Ing. Ivo Pieter.
Od lipca 2013 roku funkcjonują zasady współdziałania przewidujące dysponowanie do działań na teren autostrady A1 od granicy państwowej do węzła Mszana sił z Republiki Czeskiej.
Przez trzy dni polscy i czescy strażacy wspólnie ćwiczyli na jednym z parkingów autostradowych działania przy wypadkach drogowych. Po przeanalizowaniu przebiegu ćwiczeń z poszczególnych dni możliwe stało się przeprowadzenie oceny procedur dysponowania oraz szczegółowe podsumowanie realizowanych działań ratowniczych.
Obie strony potwierdziły zasadność współpracy podczas zdarzeń drogowych powstałych na znajdującym się na terenie powiatu wodzisławskiego odcinku autostrady.

 

Kliknij tutaj aby przejść do informacji o ćwiczeniach.

 

Osadź Osadź ten film na swojej witrynie