Home
Nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy Nissan Nawara PDF Drukuj Email
Wpisany przez mł.bryg. Jacek Filas   
piątek, 31 stycznia 2014 00:00

Nowy samochód rozpoznawczo-ratowniczy Nissan Nawara to pojazd długo oczekiwany w Wodzisławskiej Straży Pożarnej. Z końcem ubiegłego roku nowy pick up pojawił się w Naszej Komendzie.  Jego uroczyste przekazanie nastąpiło 31 stycznia 2014 roku.

Zakupiony Nissan Nawara jest pięcioosobowym samochodem o napędzie terenowym. Ma on przestronny przedział ładunkowy, wyposażony jest w hak holowniczy. Pozwala on na dotarcie do trudnodostępnych miejsc i dostarczenie do działań potrzebnego sprzętu, między innymi łodzi pływających czy wysokowydajnych pomp. Doświadczenia ostatnich lat pokazały, że właśnie takiego środka transportu brakowało nam podczas wielu akcji ratowniczo-gaśniczych.

 

Całkowita wartość zakupionego auta to 100000 zł. Zakup nie byłby możliwy gdyby nie przychylność Starosty Wodzisławskiego oraz Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego. Jedną połowę sfinansowano bowiem ze środków Starostwa Powiatowego drugą natomiast ze środków Urzędu Miasta Wodzisław Śląski. Za okazaną pomoc dziękujemy Panu Staroście Tadeuszowi Skatule, Panu Prezydentowi Mieczysławowi Kiecy jak i całej Radzie Powiatu i Radzie Miasta.

 

Foto. Fryderyk Kamczyk